Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo
Okruh Ricardo Tormo s meteorologickou stanicí Lufft

Okruh Ricardo Tormo (celým jménem: Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo) je čtyři kilometry dlouhým závodním okruhem poblíž Valencie ve Španělsku. Své jméno získal po Španělském motocyklovém závodníkovi Ricardu Tormovi, který se v tomto regionu narodil.

Okruh existuje již od roku 1999 a byl slavnostně otevřen na Grand Prix Valencia během Mistrovství světa motocyklů. Od té doby je místem pro mezinárodní světová mistrostrovství jako napřiklad Mistrovství světa Superbike, Mistrovství FIA GT, závodní série ve které byly používany super sportovní a sportovní automobily, a Mistrovství světa cestovních vozů. V roce 2010 zde proběhlo také DTM, závod pro závodní vozidla odvozených ze seriových modelů. Okruh často slouží jako zkušební dráha pro týmy Formule 1, pro které je obzvláště vhodný vzhledem k místnímu mírnému klimatu.

Instalace povrchové sondy WT1
Instalace povrchové sondy WT1

Na začátku Dubna, Španělský partner firmy Lufft, SICO zde nainstaloval ultramoderní metorlogickou stanici. Ihned jak skončí testovací období stanice, budou data o počasí přístupná v realném čase na oficiálních stránkách okruhu.

Stanice obsahuje kompaktní senzor počasí Lufft WS600 a silníční senzor WT1, které měří povrchovou teplotu, teplotu vzduchu, relativní vlhkost vzduch, intenzitu srážek, typ srážek, objem srážek, tlak vzduchu, směr a rychlost větru. SICO RAPITLog data logger se stará o sběr těchto dat a přizpůsobuje je k použití na webových a televizních platformách podle požadavků technické správy okruhu.

Stanice umožnuje automatický sběr všech informací ohledně počasí, které jsou důležité pro závodní týmy, fanoušky a širokou veřejnost.