2. července 2019 od Huzefa Motiwala

CHM 15k Indie IITM Pune
CHM 15k Indie IITM Pune

Indický institut tropické meteorologie (IITM) založený v Pune, Indie, je autonomní výzkumný ústav Ministerstva Věd o Zemi (MoES), Govt. Indie, který je zodpovědný za získávání vědeckých poznatků v oblasti meteorologie a výzkumu atmosféry. Provádí studie v zemědělství, ekonomice, zdravotnictví, hydrologii, dopravě, komunikacích a dalších oblastech. V loňském roce ústav instaloval dva nové ceilometry Lufft CHM 15k na bázi LIDARu.

od Anna Kucirkova 1. června 2019

Solární energie - chytrý a rychle roustoucí obnovitelný zdroj energie
Solární energie - obnovitelný zdroj energie

Když přemýšlíte o obnovitelných energiích, co vás napadá? Vodní energie? Větrná energie? Ty se v posledních letech ve skutečnosti ukázaly jako nejoblíbenější. Hydroenergie ve své současné podobě je nejlevnější z obnovitelných zdrojů energie. Větrná energie je nejrychleji rostoucí. Existuje však obnovitelná energie, která je mnohem univerzálnější a má potenciál dosáhnout vyšší návratnosti investic než ty výše uvedené. Je to dodavatel energie, který všichni vidíme a cítíme každý den: Slunce.

od Helena Wingert 19.března 2019

Zimní udžba s MARWIS
Zimní údžba s MARWIS

Přibližně 20% všech nehod se závažnými poraněními a úmrtím na silnicích je spojeno s povětrnostními podmínkami. Počasí je také důvodem, proč je každý rok ztraceno více než 30 miliard hodin v silniční dopravě, a lodní společnosti na celém světě ztrácejí každoročně 2 až 3 miliardy dolarů. Ale jak mohou být tato nebezpečí a ztráty sníženy? A jak se dá nejlépe vyrovnat s teplotními a srážkovými výkyvy na našich dopravních trasách? Odpověď najdeme v úplných datech o počasí. Ty mají nejen pozitivní vliv na bezpečnost, ale i na náklady!

WS10
Nový senzor WS10

od Heleny Wingertové dne 6. října 2018

Po třech letech ve vývoji, rozsáhlých laboratorních a terénních zkouškách a BETA testech u vybraných partnernerů Lufft nastal čas uvést WS10 na trh.