MARWIS na sypači zimní údržby
MARWIS na sypači zimní údržby
Dodáváme
Instalujeme
Servisujeme

je nejnovější a nejprogresivnější on-line měřící senzor, který se velmi jednoduše na instaluje na vozidla v celém používaném spektru ( osobní, nákladní, autobusy, trolejbusy, traktory, letištní kontrolní vozidla). Jeho úkolem je sledovat stavy silnice, výšku vodního sloupce, teplotu silnice, kluzkost a jiné důležité parametry.

Ice Car

Všechny měřené a počítané hodnoty vidí obsluha na displeji v kabině vozidla, včetně mapy a místa na mapě, kde se vozidlo právě nachází a to včetně barevného zobrazení stavu silnice - runwaye ve formě křivky kopírující projetou trasu. Sbíraná data jsou odesílána do centrálního serveru za účelem prezentace dat v internetovém prostředí a archivace, pro pozdější vyhodnocování a průkaznost. Dispečeři zimní údržby tak mohou nejen sledovat pohyb vozidel, ale i aktuální stav silnice a jiné další důležité parametry a provádět rychlá rozhodnutí směřující ke zlepšení činnosti, ekonomice posypů, bezpečnosti provozu a dopadu na životní prostředí .

100Hz technologie našeho vyjímečného mobilního senzoru umožňuje při pohybu vozidla rychlostí 90 km/h sledovat každých 20cm silnice. To je obvzláště důležité při kontrole mostů, neboť ty jsou v zimně nejvíce náchylné na náhlou tvorbu náledí. V ostatních obdobích roku využijete MARWIS k thermomapingu a vyhledávání problematických míst výskytu aquaplaningu.

Popis obrázků:

S pomocí mobilního senzoru MARWIS jsme proměnili kontrolní vozidla údržby v mobilní silniční meteorologickou stanici tzv. Ice Car. Obrázek vpravo ukazuje montáž MARWISu na sypači zimní údržby.

Více informací