Optické senzory
Navrhujeme
Dodáváme
Instalujeme
Servisujeme

Optické senzory jsou elektronická zařízení sloužící k měření různých veličin bezkontaktním způsobem. Jsou to velmi přesná a spolehlivá reflexivní - detekční zařízení. Naměřená data jsou zpravidla přenášena do zobrazovacích softwaru a řídících serverů. Využití nalézají v meteorologii, ochraně životního prostředí, při zajištění letového provozu, automatizaci a ve všech sférách průmyslu, detekce a měření vzdálenosti. Nejznámějším příkladem použití jsou myši k PC nebo pípající detektory kódu zboží u elektronické pokladny v obchodě. Existují však velmi složitá sofistikovaná zařízení jako jsou cejlometry, které jsou používaná v oblasti meteorologie, ochraně životního prostředí a při zajištění letového provozu.

SHM 30

Lufft - Jenoptik - Detektor výšky sněhu SHM 30

Nejen pro oblast provozování zimních sportů je výška sněhu je důležitý parametr. Dokonce i na silnicích a železničních tratích je detekce výšky sněhu velmi důležitá. Senzor na principu laseru zajišťuje rychlé a spolehlivé údaje o výšce sněhu a odrazivosti půdy.

CHM 15k

Lufft - Jenoptik - Cejlometr - CHM k15

Jak vysoko jsou mraky? Kolik vrstev mraků je detekováno? Je detekce mraků omezena srážkami nebo mlhou? S těmito a dalšími otázkami týkající se témat mraků a viditelnosti se zabývá meteorologie. Odpovědi na tyto otázky poskytují speciální měřící přístroje, které se nazývají Cejlometry neboli výškoměry oblačnosti, které pracují na metodě LIDAR ( ..myslíme tím sofistikované laserové technologie ).